top of page
piyano öğretmeni

Gökşin EYİBİLİR 

Piyano | Yan Flüt

1985’te Manisa’da doğdu. Müzik çalışmalarına 8 yaşında İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu ile başladı. 7 yıl boyunca Werther, La Boheme operaları, İncigül Opereti ve Carmina Burana sahne kantatı ile İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin yer aldığı birçok konser ve turneye katıldı.

 

1999 yılında İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin yetenek sınavlarına girdi ve okumaya hak kazandı. 4 yıl boyunca piyano ve flüt eğitimi aldı. Mezun olduğu yıl girdiği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde müzik eğitimine devam etti. Üniversitede piyano ve şan eğitimi alarak bölümünden 2. Olarak mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitenin yüksek lisans eğitimi sınavlarına girerek okumaya hak kazandı.

     

Yüksek lisans eğitiminde Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol ile aldığı piyano eğitiminin yanı sıra “Orff eğitimi alan ve almayan ilköğretim öğrencilerinin müzik dersine ilişkin tutum ile müzikal özyeterlik düzeylerinin karşılaştırılması” konulu tez çalışmasını sürdürdü.

 

Lise ve üniversite yıllarında birçok konserde solo ve korrepetitör olarak görev aldı. Yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nde 4 yıl piyano bölümünde öğretim görevlisi ve korrepetitör olarak görev yapmıştır. Şu anda kendi kurumu olan Göksu Sanat Merkezi’nde kendi öğrencilerine eğitim vermektedir.

bottom of page