top of page
Hüma.jpg

Hüma ÇETİNKAYA 

Piyano - Şan

İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Şan Ana Sanat Dalından mezun oldu. Öğrenim süresince okul içinde ve dışında birçok konserde solist ve korist olarak görev aldı.

2007 Yılında Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Müzik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını tamamladı.

2010 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Şan Ana Sanat Dalında Master Programını tamamladı.

SANSEV (Sanatçılar ve Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği) bünyesindeki konserlerde korist ve solist olarak görev aldı. Bunlardan bazıları; “Marmara Eğitim Kurumları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Marmara Üniversitesi, AKM” konserleridir.
“Mithat Selection Opera Geceleri”, Marmara Üniversitesi bünyesinde CKM “Yeni Yıl Konseri”, ”Deniz Harp Okulu Komutanlığı Konseri”, “Marmara Üniversitesi Lisansüstü Öğrencileri Konseri”, Marmara Üniversitesi “Cumhuriyetin 85. Yıl Dönümü Kutlama ve Atatürk’ü Anma Etkinlikleri”, “Kadıköy Resitalleri” başlığında Büyük Kulüp Konseri" gibi konserlerde solist olarak görev aldı.

2005-2008 yılları arasında İstanbul Devlet Opera ve Balesi Solist sanatçısı Ahmet Öncül ile çalışmış olup sonrasında da Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçısı Özgül Tanyeri ile şan çalışmalarına devam etmiştir. 2012 Yılında Borusan İstanbul Filarmoni Korosu’nda “Midas’ın Kulakları” operası’nda görev almıştır.

2007 yılından bu yana “Kadıköy Müzik Merkez’inde çalışmakta olup, Okyanus Kolej’inde piyano derslerine girmektedir. Şan eğitmenliğinin yanı sıra piyano dersleri de vermekte olup, şan çalışmalarına da devam etmektedir.

bottom of page