top of page

Kurumumuz, 2006 yılında Akademi Porte Müzik Dans ve Sanat Merkezi olarak açılmış,

2009 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlanmıştır. Kurucu ortakları Çiğdem Doğmuş ve Gökşin Eyibilir olan kurumumuzda 2006 yılından bu yana yüzlerce öğrenciye müzik, bale, dans, drama dersleri

ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı program sertifikaları verilmektedir.

Aynı zamanda Royal Akademi sınav merkezi olan kurumumuzda her yıl sınavlar yapılmakta,

yapılan sınavlar doğrultusunda başarılı olan öğrencilerimize Royal Academy of Music­ sertifikaları verilmektedir.

ABRSM (Associated Board of the Royal Schools of Music) 100′e yakın ülkede müzik sınavları düzenleyen

merkezi Londra’da bulunan bir kuruldur.

Yüz yıldan fazla bir süredir değişmeyen amacı, başarı yoluyla öğrencinin müzikten zevk almasını sağlamak,

öğrenciye hedef alabileceği bir amaç oluşturmak ve müzikte eğitim standartlarını yükseltmektir.

Biz de bu doğrultuda sınav merkezi olarak isteyen öğrencilerimizi 

Royal Academy of Music sınavlarına girmeleri için teşvik ediyor,

çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.

a93c426a-2a81-4c65-9dae-29bfc4c7753f.jpg

Çiğdem DOĞMUŞ 

Kurucu Ortak - Founder

1985 Yılında Ankara’da doğdu. 10 yaşından itibaren Yalçın Erşener’den 

solfej ve piyano dersleri almaya başladı.1999 yılında Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni dereceyle kazandı. Burada ana dal keman seçerek müzik eğitimine piyano, keman, solfej ve çok sesli koro branşlarında devam etti.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlileri Cavid Asadov ve Nazım Azerov’dan keman dersleri aldı.

     

Dört yıl süren eğitimin ardından, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. Keman, piyano, çok sesli koro, armoni, orkestra, müzik literatürü gibi branşlarda eğitim alarak üniversite öğrenimini tamamladı.

Üniversite mezuniyetinin ardından, bireysel keman ve piyano eğitimi üzerinde deneyim kazandı. Özel okullarda keman, piyano eğitimi üzerinde çalışarak, orkestralar ve çok sesli korolar kurdu. Ulusal ve uluslararası festivallere katılarak dereceler elde etti. Kendi kurumu olan Göksu Sanat Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

She was born in 1985 in Ankara. She took piano and solfege lessons from Yalcin Esenler since she was 10 years old. She has been drafted by Kayseri Anadolu Finearts Highschool with a decent grade. She continued here with her music education in subjects of piano, violin, solfege and polyphonic chorus. She took violin lessons from Erciyes University instructors Cavid Asadov and Nazim Azerov.  

 

Following her 4 years of music education she qualified for Marmara University Ataturk Education Faculty Music Teaching Division. She accomplished her education here by taking lessons on the subjects of violin, piano, polyphonic chorus, harmony, orchestra, music literature.

 

After her university graduation she gained experience on individual violin and piano teaching. She established many orchestras and polyphonic chorus' by working on violin and piano educating in private colleges. She gained some degrees in Domestic and Continental Festivals. Presently she continues with her works in her own corporation Goksu Sanat Merkezi.

goksınhh.jpg

Gökşin EYİBİLİR

Kurucu Ortak - Founder

1985’te Manisa’da doğdu. Müzik çalışmalarına 8 yaşında İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu ile başladı. 7 yıl boyunca Werther, La Boheme operaları, İncigül Opereti ve Carmina Burana sahne kantatı ile İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin yer aldığı birçok konser ve turneye katıldı.

1999 yılında İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin yetenek sınavlarına girdi ve okumaya hak kazandı. 4 yıl boyunca piyano ve flüt eğitimi aldı. Mezun olduğu yıl girdiği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde müzik eğitimine devam etti.

Üniversitede piyano ve şan eğitimi alarak bölümünden 2. olarak mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitenin yüksek lisans eğitimi sınavlarına girerek okumaya hak kazandı.

Yüksek lisans eğitiminde Prof. Dr. Mehveş Emeç Birol ile aldığı piyano eğitiminin yanı sıra “Orff eğitimi alan ve almayan ilköğretim öğrencilerinin müzik dersine ilişkin tutum ile müzikal özyeterlik düzeylerinin karşılaştırılması” konulu tez çalışmasını sürdürdü.

Lise ve üniversite yıllarında birçok konserde solo ve korrepetitör olarak görev aldı. Yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü'nde 4 yıl piyano bölümünde öğretim görevlisi ve korrepetitör olarak görev yapmıştır. Şu anda kendi kurumu olan Göksu Sanat Merkezi’nde kendi öğrencilerine eğitim vermektedir.

Gökşin Eyibilir She was born at 1985 in Manisa. She had started with her music works at “Izmir State Opera and Ballet Children’s Choir” while she was 8 years old. She had participated in Werther, La Boheme operas, Incigul Operetta, Carmina Burana scenic Cantata and several concerts & tours with “Izmir Devlet Opera and Ballet” during seven years. She had graduated from “Izmir Isilay Saygin Anatolian Fine Arts High School ”which she had joined at 1999 by means of completing piano and flute education successfully. Same year with her graduation she has been selected for being a student of “Marmara University, Ataturk Faculty of Education Music Education Division“ division. She had continued with her piano and vocal training during university years and graduated as taking the 2nd place on top of most successfully graduates list of division. In further years she had completed with her master’s degree in same university. She had taken the parts of several concerts during her highschool and university years as soloist and accompanist. During her master’s degree beside the lessons taken from Prof. Dr. Mehves Emec Birol, she was also proceeding with her studies on her thesis subjected as “Comparison of musical self-efficacy and attitude towards the music lesson levels of primary school students receiving and not receiving orff education.” She had participated on many concerts as solist and correpetitor during her university and high school years. Following her master's degree she had worked as correpetitor and academician for 4 years in Kocaeli Finearts Faculty Music Division – Piano. Presently she is educating her students in her own coorperation Goksu Sanat Merkezi.

bottom of page